جستجو
زمانی که متن خود را وارد می نمایید در صورت وجود اطلاعات ، اطلاعات مورد نظر بصورت همزمان و بدون زدن هیچ دکمه ای نمایش داده می شود.
عضویت در خبرنامه
جهت لغو عضویت کلیک نمایید
شمارشگر شبکه های اجتماعی
پسندیده
0
فیسبوک
0
توییتر
0
گوگل پلاس
0
لینک ادین
11
نمودار بازدید از موضوع ها
نویسنده : worldit.ir تعداد بازدید : ۶۸۵ تاریخ : دوشنبه , ۱۹ خردادماه ۱۳۹۳
نرم افزار CCproxy جهت به اشتراک گذاری اینترنت و پهنای باند شبکه
امتیاز دهید
تعداد رای 0 امتیاز 0

نرم افزار CCproxy  یک سرور proxy  برای windows می باشد.این نرم افزار قابلیت پشتیبانی از اتصالات broadband، DS،ِDial up، فیبر نوری، ماهواره، ISDN و DDN را داشته و به شما کمک می کند تا اینترنت و پهنای باند شبکه را به اشتراک بگذارید.این نرم افزار همچنین میتواند به عنوان سرورهای پروکسی HTTP، Mail، FTP، socks، telnetوHTTPS ایفای نقش کند.همچنین دارای قابلیت هایی نظیر کنترل دسترسی به اینترنت، مدیریت کاربر،Web filtering و کنترل زمانی است.ccproxy هم اکنون ۵۰۰۰۰سرور و۱۰۰۰۰۰۰کلاینت را در سراسر دنیا پشتیبانی می کند.

در ادامه به چگونگی استفاده از این نرم افزار می پردازیم.

نکته ی قابل ذکر این است که بهتر است این نرم افزار را به صورت license تهیه فرمایید تا به راحتی بتوانید از آن استفاده کنید.

نصب این نرم افزار به صورت زیر انجام می شود:

بر روی Setup نرم افزار کلیک می کنیم و صفحه ی اولیه ی آن نمایش داده می شود و برای ورود به ما خوش آمد می گوید.

بر روی گزینه ی Next کلیک می کنیم.

در این قسمت لازم است که محل ذخیره سازی این نرم افزار را مشخص کنیم که ما در اینجا درایو C را انتخاب کرده ایم.

 

گزینه ی Create a Quick Launch icon را انتخاب می کنیم تا بر روی desktop ما قرار گیرد.

در این قسمت هم بر روی گزینه ی  Next کلیک می کنیم.

بر روی گزینه ی Install کلیک کرده تا نرم افزار شروع به نصب کند.

 

و در آخر گزینه ی Finish را انتخاب کرده و مراحل نصب به پایان می رسد.

پس نصب نرم افزار پنجره ی اصلی آن مطابق شکل زیر نمایش داده می شود.

ابتدا به گزینه ی Options  نگاهی می اندازیم.

در این پنجره سرویسهایproxy و پروتکلهای مختلف به همراه شماره ی پورتشان نشان داده شده اند که میتوان هرکدام را فعال یا غیر فعال کرد. در قسمت Local IP Addrress  باید آدرس IP کامپیوتری که سرویس پروکسی روی آن اجرا می شود را وارد کنیم.بنا براین تیک Auto Detect  را برداشته وIP سرور را وارد می کنیم.

 

در قسمت پایین گزینه ی NT سرویس را مشاهده می کنیم.این سرویس این امکان را می دهد تا proxy قبل از logon روی کلاینت ها اجرا شود.حتی اگر نرم افزار  روی سرور اجرا نشود باز هم proxy روی کلاینت ها اعمال می شود. در نهایت روی OK کلیلک می کنیم.

برای تعریف کاربران مجاز برای دسترسی به اینترنت وتنظیم محدودیت هایشان  روی گزینه یAdvanced  کلیک می کنیم.

پنجره ی زیر نمایش داده می شود.

در قسمت permit category  اگر گزینه permit all انتخاب شود، در این صورت تمامیکاربران متصل به شبکه به اینترنت دسترسی خواهند داشت.اما در صورتی که بخواهیم اینترنت را بین  افرادی  خاص  به اشتراک بگذاریم از گزینه ی Permit onlyاستفاده می کنیم.

سپس جهت تعریف user در سمت راست  پنجره، روی  گزینه ی new  کلیک می کنیم.

 

در قسمت user name نام کاربر را وارد میکنیم.در قسمت Password میتوان یک کلمه ی عبور دلخواه وارد کرد.این کلمه ی عبور به همراه نام کاربری از کلاینت پرسیده میشود. IP Address، IP کامپیوتری که میخواهیم به اینترنت دسترسی داشته باشد را وارد می کنیم.همچنین فیلد مربوط MAC را جهت اطمینان بیشتر وارد می کنیم.اما وارد کردن آن الزامی نیست.در قسمت هایmaximum Connections، Download Bandwidth  و Upload Bandwith به صورت پیش فرض  میباشد.این عدد به این معنی است که هیچ گونه محدودیتی اعمال نشده است.میتوانیم این مقادیر را تغییر دهیم.

فیلد Maximum Connection مشخص می کند که کاربر در روز چند بار میتواند Connect  شود.فیلد های Download Bandwidth و BandwidthUpload به ترتیب سرعت دانلود و آپلود را مشخص می کنند.

در قسمت پایین تر میتوان سرویس های مختلف مانند Mail و دسترسی به صفحات وب و.. را برای کاربر تعیین کرد که آنها را داشته باشد یا نداشته باشد. در قسمت Web Filter  میتوان دسترسی  کاربر را به بعضی از سایتها محدود کرد. Time Scheduleمشخص می کند که در چه بازه ی زمانی کاربر به اینترنت دسترسی داشته باشد.فیلد Auto disable at تعیین  می کند کاربر در چه روز و چه ساعتی به اینترنت دسترسی نداشته باشد.فیلد Bandwidth Quota میزان اینترنت مصرفی کاربر در طول روز را مشخص می کند.برای مثال روزانه MB300مصرف کند. سپس دکمه ی save  و ok را می زنیم.سپس رکورد کاربر در پنجره ی زیر نمایش داده می شود.سپس دکمه ی OK را می زنیم.

تا به اینجا، کار ما بر روی سرور تمام شده و به سراغ تنظیمات بر روی client میرویم.لازم به ذکر است که تنظیمات proxy باید بر روی کلیه ی Application هایی که با اینترنت سر و کار دارند اعمال شود.ابتدا باید روی کارت شبکه تغییراتی اعمال کنیم.

به سراغ  تنظیمات کارت شبکه می رویم و ضمن دادن IP در رنج سرور پروکسی، Gateway و DNS  را نیز همان IP کامپیوتری کهProxy روی آن نصب است می دهیم.بدیهی است که IP کاربر  باید در لیست کاربران proxy  باشد تا Proxy روی آن اعمال شود.

حال برای مثال به سراغ مرورگر FireFox  می رویم.در تنظیمات Network مطابق شکل زیر گزینه ی Manual proxy configuration را انتخاب کرده و در قسمت HTTP Proxy ، IP کامپیوتری که Proxy  روی آن نصب است را وارد می کنیم.همچنین مقدار port باید عدد ۸۰۸ باشد.

توجه داشته باشید که آموزش فوق ممکن است با آپدیت شدن نرم افزار و تغییرات برنامه در آینده تفاوت داشته باشد.خوب کار ما در اینجا به پایان رسیده است.امیدوار هستیم که مورد استفاده شما عزیزان قرار گرفته باشد

 

 

comments powered by Disqus
تبلیغات
آخرین تصاویر
شهر تاریخی جیزد باغ شازده ماهان عمارت و باغ نشاط (سالار) تقی آباد غار پرده رستم کاروانسرای شاه عباس یونسی حلزون اسب در کوهستان بچه پنگوئن بچه میمون ديگو کاستا دنی آلوز میامی هیت پیرلو فرانچسکو توتی لیونل مسی طوطی دریا جاده زمستانی گورخر ... ... پل کلبه ببر
وضعیت آب و هوا
 • یزد
 • ارومیه
 • اصفهان
 • البرز
 • مشهد
 • شیراز
 • تبریز
 • تهران
 • زاهدان
 • اهواز
 • زنجان
 • رامسر
 • بابلسر
 • کرمانشاه
 • بندرعباس
 • کرمان
 • گرگان
 • یاسوج
 • همدان
 • آبادان
 • مکه
موضوعات مشابه